Alpaka – co to za zwierzę?

Alpaka jest ssakiem parzystokopytnym, należącym do rodziny wielbłądowatych Głównym pożywieniem alpak są trawy. Wełna z tych zwierząt jest hypoalergiczną, jedną z najbardziej pożądanych na rynku. Wykorzystuje się ją do produkcji pledów, koców oraz wysokiej jakości odzieży zimowej. Alpaki przypominają krzyżówkę lamy z owcą. Hodowla alpak ma swoje miejsce na zboczach Andów w Ekwadorze, Boliwii, Peru oraz Chile na wysokości nawet 4700 m. n. p. m. Ponadto, dzięki wysokiej jakości wełnie oraz pysznemu mięsu, alpaki hoduje się także w Polsce. Ciąża u alpak trwa około 340 dni, a żywot tych kręgowców waha się pomiędzy 15 a 25 lat. Co ciekawe – alpaki zaliczane są do zwierząt socjalnych, skupiających w swoich familiach dominującego sama, kilka samic oraz ich potomstwa.

Alpakoterapia – co to?

Jedną z wielu dziedzin zooterapii (terapii ze zwierzętami) jest alpakoterapia, czyli współpraca wykwalifikowanego terapeuty i pacjenta z alpakami, które mają bardzo łagodny charakter. Dzięki tej cesze, idealnie nadają się do pracy z dziećmi cierpiącymi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zespół Downa, autyzm, a także do pracy z dziećmi z porażeniem mózgowym. Alpakoterapia pozytywnie wpływa na rozwój sfery poznawczej oraz emocjonalnej u dzieci z tymi przypadłościami. Alpaki budzą w milusińskich motywację do nauki, wspierając jednocześnie procesy resocjalizacyjne oraz wychowawcze.

Alpakoterapia – kurs

Kurs alpakoterapii upoważnia kursantów do uzyskania tytułu alpakoterapeuty. Jest on doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które planują pracować z trudnymi dziećmi w placówkach zdrowia, edukacyjnych czy pomocy społecznej, bądź też tych, którzy w indywidualną praktykę specjalistyczną pragną włączyć umiejętności alpakoterapeutyczne.

Sprawdź bogatą ofertę szkoleniową firmy https://szkoleniaics.pl

Post Author: admin