Aranżacja pokoju dla dziecka – jaki dywan?

Podłoga w pokoju dziecka jest przestrzenią, na której nasze pociechy spędzają najwięcej czasu. Najpierw uczą się raczkować, później chodzić, by następnie bawić się samochodzikami, pociągami, lalkami i klockami. Stąd też, dywany stanowią nie tylko ważny, ale wręcz obowiązkowy element wyposażenia tego pomieszczenia. Zapewniają malcom odpowiedni komfort cieplny, wygodę, a w razie upadków – bezpieczeństwo. Wreszcie, stanowią istotną dekorację, dlatego warto dobrze przemyśleć, jakie kolory i wzory będą dobrze komponowały się z wystrojem tegoż wnętrza. Podpowiadamy, które z modeli dostępnych w sklepie internetowym Carpetoutlet będą najlepsze do pokoju dziecka.

Kolorystyka i wzory dywanów dziecięcych

Elegancki, stylowy może być salon i jadalnia. Pokój dziecka ma być natomiast kolorowy, wesoły. Wielość barw, odcieni i wzorów pobudza bowiem wyobraźnię maluchów. Odpowiednio dopasowany dywan może więc stanowić właśnie nośnik żywych, intensywnych kolorów, które nawiązywać będą do pozostałych dodatków i dekoracji w podobnym odcieniu.

Kwestia materiału – wełna, akryl, bawełna czy może poliester?

Wybierając dywan do pokoju dziecka prócz aspektu wizualnego, należy wziąć pod uwagę również materiał, z jakiego został on wykonany. Decyzja to powinna być uzależniona od wieku dziecka, a także stanu jego zdrowia. Jak wiadomo, obecnie coraz więcej dzieci jest alergikami. Musimy więc pamiętać, że modele utkane z wełny i bawełny często stanowią siedlisko kurzu, roztoczy oraz pyłków będących silnymi alergenami. W związku z tym, dla malców, których one uczulają lepszym wyjściem będą dywany z akrylu wykazującego właściwości antyalergiczne i antystatyczne. Oznacza to, że modele te nie elektryzują się, a w związku z tym nie przyciągają kurzu. Jeśli natomiast dziecko nie jest alergikiem śmiało możemy wybierać z dywanów wełnianych i bawełnianych dostępnych na www.carpetoutlet.pl. Są one odporne na ścieranie, wgniecenia i niesamowicie trwałe.

Post Author: admin