AWD i hybryda – podnieś osiągi swojego Forda

Firma Ford od lat znana jest z najnowocześniejszych technologii i inteligentnych rozwiązań systematycznie wprowadzanych w swoich pojazdach. Prócz komfortu prowadzenia, funkcjonalności i bezpieczeństwa, dotyczą one również osiągów. To dzięki nim jazda samochodami marki Ford staje się czystą przyjemnością.

AWD – napęd na wszystkie koła

Zadaniem układu AWD jest monitorowanie warunków drogowych, a więc określanie wymaganego poziomu przyczepności, zachowanie stabilności na zakrętach oraz odpowiednie reagowanie na polecenia kierowcy, biorąc pod uwagę teren po jakim się porusza i warunki pogodowe – np. deszcz, śnieg, mróz. Inteligentny napęd na wszystkie koła automatycznie przekazuje dodatkowy moment obrotowy na tylną lub przednią oś, a tym samym zapewnia pewne prowadzenie i optymalne zachowanie się pojazdu w każdych warunkach. Układ dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy, dzięki czemu podczas poruszania się z niską prędkością na nawierzchniach o słabej przyczepności zapewnia możliwie najlepszą trakcję i kierowalność, natomiast wraz ze wzrostem prędkości koncentruje się na szybkiej reakcji na polecenie oraz zapewnianiu stabilnego prowadzenia.

Napęd hybrydowy

Dzięki funkcji płynnego przełączania pomiędzy napędem elektrycznym i spalinowym hybrydowe wersje samochodów Ford są niesamowicie wydajne. W momencie ruszania pojazd działa w trybie elektrycznym, zaś podczas przyspieszania czy też wyprzedzania uruchamia się silnik spalinowy. Dodatkowo inteligentny układ ładowania akumulatora z wykorzystywaniem odzyskiwanej energii pozyskuje ponad 90% wytwarzanej w trakcie hamowania energii i pożytkuje ją na ponowne ładowanie akumulatorów. W ten sposób oszczędza paliwo, a także zmniejsza emisję CO2.

Sprawdź ofertę salonu forda na http://www.ursyncar.pl/

Post Author: admin