Bezpiecznie na placu zabaw

Bezpieczeństwo dziecka na placu zabaw jest priorytetem każdego rodzica czy opiekuna. Na szczęście dzisiaj place zabaw buduje się znacznie uważniej niż 15-20 lat temu. Dzisiaj o ich architekturę dbają wyspecjalizowane firmy, które proponują rozwiązania bezpieczne i innowacyjne.

Urządzenia dostosowane do wieku dziecka

Place zabaw kojarzą nam się przede wszystkim z huśtawkami, drabinkami. Dzisiaj ten prosty zestaw został znacząco rozbudowany. Na dużych placach zabaw znajdziemy przede wszystkim ścianki wspinaczkowe dla najmłodszych, liny tworzące gęstą sieć, po których dzieci mogą się wspinać, liczne huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie. Im więcej atrakcji – tym większa zabawa dla dziecka. Rodziców z pewnością zainteresuje fakt, że przed dopuszczeniem do użytku takie urządzenia muszą posiąść odpowiednie atesty i przejść badania. Wszystko ma na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa dzieci.

Podłoże placów zabaw

Do niedawna place zabaw stawiane były bez szczególnej troski o nawierzchnię – zazwyczaj była to ziemia pokryta trawą, która z czasem zostawała kompletnie starta. Dzisiaj o podłoże dla placów zabaw dbają wyspecjalizowane firmy. Oferują one specjalne podkłady i maty, które odznaczają się szerokim wachlarzem pożądanych cech: są niepalne, elastyczne, antypoślizgowe i doskonale izolują przed chłodem.

Sprawdź ofertę profesjonalnych mat gumowych i oringów na stronie https://powerrubber.com

Post Author: admin