Blachodachówki, dlaczego je tak chętnie wybieramy?

Budując dom, chcemy aby był użyteczny, wygodny i ładny, żeby podobał się nam i innym. Jednym z najważniejszych elementów, który ma wpływ na ogólny wygląd domu jest dach, a w szczególności materiał, z którego wykonane jest pokrycie dachowe. Takim materiałem, coraz częściej kupowanym przez budujących domy, jest blachodachówka.

Zalety blachodachówek

Blachodachówki mają wiele zalet. Wykonane z ocynkowanych blach stalowych są materiałem trwałym i estetycznym. Trwałość określana jest na 30 do 50 lat. Dodatkowo pokrywane są powłokami z tworzyw sztucznych, najczęściej z poliestru, który zapewnia niezmiennie elegancki wygląd przez wiele lat. Przykładowo firma Ruukki daje na swoje blachodachówki nawet 50 lat gwarancji technicznej i 15 lat gwarancji estetycznej.

Blachodachówka jest bardzo lekka, przez co łatwiej ją transportować i montować na dachu.Bardzo istotną zaletą jest cena wyrobu z blachy. Blachodachówka jest tańsza od innych materiałów do pokrycia dachu, a biorąc pod uwagę jej trwałość, blaszany dach staje się bardzo ekonomiczną inwestycją.

Blachodachówka rodzaje: blachodachówka modułowa o wymiarach około 1,2×0,7 m – lekka i łatwa w układaniu oraz blachodachówka w arkuszach, cięta na wymiar konkretnego dachu.

Kolory blachodachówek

Ponieważ blacha pokrywana jest powłokami ochronnymi, pozwala to producentom na wykonanie blachodachówek praktycznie w dowolnym kolorze. Na rynku dominują klasyczne kolory – odcienie szarości, grafitu czy kolory zbliżone do dachówek ceramicznych. Ale można spotkać też niebieskie, żółte czy białe. Kolory blachodachówki występują dodatkowo w wersji z połyskiem albo matowe. Wybór kolorów i odcieni jest bardzo duży, co pozwala dopasować pokrycie dachu do elewacji budynku czy też otoczenia, w którym stoi dom.

Producenci blachodachówek

Najbardziej znani producenci blaszanych dachówek to firmy skandynawskie jak Plannja czy Ruukki, posiadające 50 letnie doświadczenie w produkcji blaszanych pokryć dachowych. Z polskich firm trzeba wymienić Prószyński, WAT, Budmat – przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją blach od ponad 25 lat. Wymienione marki, od lat kojarzone z blaszanymi dachami oferują szeroką gamę blachodachówek, sprzedawanych w postaci blachodachówki modułowej oraz w arkuszach, przycinanych pod konkretne zamówienie.

Produkty tych przedsiębiorstw są objęte gwarancjami na blachę na 10, 30 a nawet 50 lat. Niektórzy, jak Ruukki, dają także wieloletnie gwarancje na estetykę blach.

Blachodachówka cena: kształtuje się między 30 a 60 zł/m2, w zależności od producenta, rodzaju blachy oraz powłoki jaką jest blacha zabezpieczona. Więcej o blachodachówkach: http://inwestor.lublin.pl/Artykul/dachy

Jak widać nasz rynek oferuje szeroki asortyment blachodachówek w przystępnych cenach. Liczne zalety blaszanej dachówki powodują, że często kupujemy je jako materiał na pokrycia dachowe.

Post Author: admin