Brama dwuskrzydłowa kontra brama przesuwna

Przedsiębiorstwa, które tak jak firma Euro Fences zajmują się produkcją ogrodzeń i bram wjazdowych w swojej ofercie posiadają dwa typy bram, czyli znany nam doskonale klasyk – bramy rozwierane dwuskrzydłowe oraz modne od kilku już lat bramy samonośne przesuwne. I tu pojawia się pytanie – czym kierować się podczas wyboru oraz, na który model ostatecznie się zdecydować? Otóż pod uwagę trzeba wziąć takie czynniki, jak możliwości zamontowania, narzucane nam przez kształt oraz wielkość działki i podjazdu, a także indywidualny gust i styl domu.

Brama rozwierana dwuskrzydłowa

Na www.euro-fences.pl możemy znaleźć duży wybór klasycznych bram dwuskrzydłowych. W tym przypadku skrzydła zamocowane są na zawiasach do stalowych, aluminiowych bądź drewnianych słupów za pomocą specjalnych płytek montażowych. Oba skrzydła mogą mieć szerokość nawet 3 m. Ponadto, nowoczesne modele dodatkowo wyposażane są w mechanizm pozwalający na automatyczne sterowanie. Musimy jednak pamiętać, że do zastosowania takiego rozwiązania potrzebne jest dużo przestrzeni na podjeździe.

Samonośna brama przesuwna

Jako, że bramy przesuwne poruszają się kilka centymetrów ponad ziemią, można je bez najmniejszego problemu użytkować w ciągu całego roku. Nawet zimą zalegająca na podjeździe warstwa śniegu nie będzie nam w tym przeszkadzać. Poza tym, bramy przesuwne, podobnie jak dwuskrzydłowe dostępne są w wersji zautomatyzowanej. Ich napęd jest schowany w słupie, a bezawaryjność gwarantują łożyskowane rolki prowadzące i specjalny profil jezdny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy się upewnić czy montaż będzie w ogóle możliwy – bramy przesuwają się na jedną ze stron ogrodzenia, w związku z czym płot musi być wystarczająco długi.

Post Author: admin