Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia na ciele. Jest alternatywą dla tradycyjnych jednorazowych maszynek, po których włoski odrastają bardzo szybko, a także dla bolesnej depilacji woskiem lub elektrycznym depilatorem. Jej największą zaletą jest fakt, że pozbywa się owłosienia na zawsze.

Jak działa laser?

Selektywna fototermoliza, czyli dopasowanie długości fali i czasu trwania impulsu jest podstawową zasadą, która umożliwia depilację laserową. Celem jest uszkodzenie tkanki docelowej, tak aby nie wpłynąć na tkankę otaczającą. Lasery niszczą więc znajdującą się w mieszku włosowym nadającą włosom kolor melaninę.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeszcze przed pierwszym zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem, który przeprowadza wywiad, ocenia typ oraz stan skóry i włosków. Dzięki temu może dobrać odpowiednie parametry lasera. Jeżeli nie widzi u pacjenta żadnych przeciwskazań wykonuje próbę laserową. Do zabiegu należy się specjalnie przygotować. Osoba poddająca się depilacji laserowej nie powinna opalać się w ciągu jednego miesiąca. Skóra nie może być przesuszona ani podrażniona, dlatego ważne jest jej wcześniejsze nawilżenie – regularne smarowanie balsamem do ciała. Obowiązuje także zakaz spożywania herbatek ziołowych zawierających nagietek i dziurawiec oraz stosowanie maści i kremów z witaminą A, C, retinolem, izotretynoiną lub kwasów owocowych.

Jakie objawy występują po zabiegu?

Zupełnie naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Może on utrzymywać się od kilku godzin do nawet 4 dni. W tym czasie skóra wymaga delikatnego traktowania. Bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ani antyperspirantów. Najlepiej ciało myć żelem niezawierającym mydła, mleczkiem bezalkoholowym lub samą wodą. Następnie delikatnie osuszać.

Sprawdź ofertę salonu skinline – depilacja gliwice

Post Author: admin