Fiszki – pomoc w nauce języków obcych

Któż z nas nie marzy o doskonałej znajomości języka obcego – angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego czy hiszpańskiego? Chcąc biegle władać którymś z języków szukamy różnych sposobów na ich poznanie. Podczas gdy część z nas stawia na samodzielną naukę, to coraz więcej osób decyduje się na ofertę profesjonalnej szkoły językowej, na przykład Lander’s. Jednakże w obu przypadkach przydatne okazują się fiszki…

Co to są fiszki?

To wykorzystywane podczas nauki pomoce, znane z pewnością nie jednej osobie. Kojarzone są jeszcze ze szkoły, często wprowadzane prze nauczycieli – głównie języka obcego. To nic innego jak dwustronne karteczki, które na jednej stronie zawierają słówko w języku obcym (np. house), a na odwrocie jego tłumaczenie (np. dom). Służą do nauki w oparciu o prosty mechanizm „pytanie – odpowiedź”. Fiszki ułatwiają przyswajanie nowej wiedzy – po przeczytaniu pytania można zastanowić się chwilę nad odpowiedzią, a następnie sprawdzić ją na odwrocie. Odpowiednio opracowane fiszki oprócz samych słówek zawierają też przykłady ich zastosowania w zdaniach.

Nowoczesne elektroniczne fiszki

Tradycyjne fiszki papierowe są znane niemal przez wszystkich. Jednak w dobie zaawansowanej technologii możemy również tworzyć fiszki elektroniczne. Są one dostępne na różnych urządzeniach zsynchronizowanych z danym kontem. Dzięki temu możemy rozpocząć naukę w domu przy komputerze i kontynuować ją np. za pomocą aplikacji mobilnej w czasie podróży autobusem. Ponadto poprzez przykłady zastosowania słówek w zdaniach pokazują nam również konstrukcje gramatyczne. Przyswajamy więc jednocześnie i gramatykę, i słownictwo. Fiszki elektroniczne dają też dostęp do statystyk, co pozwala monitorować postępy w nauce. Z kolei dzięki ich dostępności na urządzeniach mobilnych mamy je zawsze przy sobie i nigdy ich nie zgubimy.

Post Author: admin