Franczyza – sposób na własny biznes

Skończyłeś studia i szukasz miejsca dla siebie? A może chciałbyś się przebranżowić? Jesteś zmęczony pracą wyłącznie na cudze konto? Czujesz, że z niewielką pomocą możesz dużo osiągnąć? Marzy ci się własny biznes? Zastanawiasz się jak zaistnieć na rynku jako zupełnie nieznana firma? Jak przebić się przez konkurencję? Skąd pozyskać środki i czy warto ryzykować? Wystarczy obrać odpowiednią drogę, a sukces masz jak w banku.

Własny biznes, logo cudze

Na szczęście wynaleziono franczyzę, która daje przedsiębiorcom ogromne możliwości, gwarantuje sukces i wysokie zarobki. Przykładowo w branży gastronomicznej działa obecnie około 176 sieci franczyzowych, w branży artykułów spożywczych i przemysłowych – 154, a w branży odzieżowej – 151. Oznacza to, że każda z nich udziela prywatnym przedsiębiorcom licencji na używanie swojego logo oraz całego know-how. W zamian za przekazywanie określonego procenta obrotów na rzecz franczyzodawcy, franczyzobiorcy mogą korzystać z doświadczenia, wiedzy i sprawdzonych metod działania.

Zalety

Główną korzyścią podpisania umowy franczyzy jest znana marka, a co się z tym wiąże – pewni klienci. Prócz tego pomysł na biznes jest sprawdzony, a know-how wypracowane do perfekcji. Wobec tego nie ma potrzeby dochodzenia do własnych metod. Dużym plusem jest wsparcie ze strony franczyzobiorcy, który m.in. pomaga w znalezieniu odpowiedniego miejsca i lokalu oraz ustalaniu właściwego zatowarowania, a także zapewnia szkolenia i kursy dla całego personelu. Dzięki przynależności do dużej sieci, zwiększana jest również wiarygodności w rozmowach i negocjacjach z kontrahentami (można liczyć na lepsze warunki umów). Co więcej, do zadań franczyzodawcy należy organizowanie kampanii na skalę ogólnokrajową – każdy punkt ma więc zapewnioną reklamę i promocję.

Wejdź na stronę http://rabat-detal.pl/ i załóż swój własny biznes franczyzowy

Post Author: admin