Garnki, pościel, badania – o oszustwach związanych z bezpłatnymi spotkaniami podszytymi kłamstwem

W ciągu miesiąca odbieramy dziesiątki telefonów, podczas których miły głos w słuchawce składa nam „propozycję nie do odrzucenia”. Pokaz garnków lub termicznej pościeli? Rozgrzewający koc lub najnowszej generacji aparat do mierzenia ciśnienia? A może zaproszenie na bezpłatne badania – oczywiście konieczne dla naszego organizmu? Znamy to na pamięć. Poza tym, również nasza skrzynka przepełniona jest ulotkami z takiego typu ofertami? Bądźmy bardzo ostrożni!

Ukryte ryzyko

Portal prawniczy Kruczek, za pośrednictwem swojej strony internetowej www.kruczek.pl ostrzega nas przed czyhającym niebezpieczeństwem, które związane jest z takimi „spotkaniami”. Informuje, że firmy zajmujące się sprzedażą produktów podczas spotkań stosują różnego rodzaju chwyty w celu przyciągnięcia jak największej ilości klientów. Ofiary upatrują sobie najczęściej w osobach starszych, które nie spodziewają się oszustwa. W efekcie jednak po takiej prezentacji zostają z marnej jakości produktem i pustym kontem lub kredytem na kilka tysięcy złotych.

Kontrola Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta

UOKiK postanowił skontrolować firmy zajmujące się tego rodzaju handlem. Wyniki dają do myślenia. W rezultacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ukarał pięć firm, zarzucając im ukrywanie prawdziwego celu spotkania, wprowadzanie w błąd co do właściwości produktów, wykorzystywanie sprzecznych z prawem weksli czy utrudnianie zwrotu towaru. Nałożono pięć kar o łącznej wartości 500 tysięcy złotych. Takie wyniki kontroli tylko potwierdzają oszustwa, jakie możemy spotkać, gdy zostanie uśpiona nasza czujność i damy się namówić na super okazje!

Post Author: admin