Hostessą być……

Samo słowo hostessa wywodzi się od angielskiego słowa „hostess” czyli gospodyni. I w zasadzie taką właśnie gospodynią jest profesjonalna hostessa podczas konferencji, targów czy wystaw, gdyż przejmują część zadań organizatora (gospodarza) wydarzenia. Jest także ambasadorką marki, wspomagając firmę w tworzeniu jej korzystnego wizerunku. Główne cechy hostess to atrakcyjny wygląd, umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, obycie czy znajomość języków obcych.

Gdzie można znaleźć profesjonalne hostessy?

Być może istnieją ogłoszenia w gazetach czy w internecie. Istnieje jednak wiele profesjonalnych agencji hostess i modelek, jak Agencja Modelek – Papilio Agency i to im właśnie warto zaufać. Dlaczego? Ich doświadczenie pozwala na dobór odpowiednich osób do danego wydarzenia. Określając wymagania, oczekiwania oraz zakres działalności firmy, przedsiębiorcy mogą być pewni, że wynajęte hostessy będą profesjonalistkami. Agencje posiadają bowiem ogromne bazy sprawdzonych kobiet i doskonale znają ich cechy oraz umiejętności.

Jak zdobyć pracę hostessy?

Praca hostessy, może być traktowana jako zajęcie stałe lub dorywcze. Oczywiście można szukać jej na tak zwaną „własną rękę” – tzn. dać ogłoszenie i czekać na odzew. Jednak zdecydowanie bardziej korzystne jest zatrudnienie się w profesjonalnej agencji hostess, na przykład Papilio Agency. Hostessami zostają zazwyczaj młode kobiety, ale coraz częściej zainteresowani tym rodzajem zajęcia są również mężczyźni. Aby zostać hostessą nie trzeba kończyć żadnych szkół czy kursów. Czynnikiem istotnym jest tutaj prezencja, wdzięk, kultura osobista i komunikatywność. Cenna jest także znajomość języków obcych, gdyż daje zdecydowanie więcej możliwości zatrudnienia.

Post Author: admin