JIRA – co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Dzisiejszy tekst poświęcony jest JIRA . Założę się, że większość z Was nigdy nie spotkała się z tym zagadnieniem. Zaraz wszystko wyjaśnię, dlatego jeśli chcesz zobaczyć, co się kryje pod tą tajemniczą nazwą, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czym jest JIRA?

Jak wiadomo, najlepiej zacząć od początku, czyli od definicji. JIRA to oprogramowanie, które służy do zarządzania projektami i zadaniami i może być używane do planowania, śledzenia lub raportowania pracy przez każdą osobę nietechniczną w organizacji. Co to oznacza w praktyce? To, że każda osoba w danej firmie korzysta właśnie z JIRA system.

System, który jest prosty w obsłudze

Warto dodać, że system JIRA jest oprogramowaniem bardzo czytelnym i prostym w obsłudze. Dzięki temu nie potrzebna jest specjalistyczna wiedza i każdy pracownik szybko nauczy się obsługi tego programu. Ważne jest to, że JIRA ma trzy kluczowe funkcje. Są to zarządzania: projektami, zadaniami oraz procesami. Zespół zadaniowy wybiera sobie potrzebny typ zarządzania i korzysta z odpowiedniego szablonu dostosowanego do swoich potrzeb. Chciałam omówić każdy z nich. Zacznijmy od zarządzania projektami. Oprogramowanie JIRA porządkuje duże projekty. Mogą to być programy szkoleniowe dla pracowników lub projekty stron internetowych korporacji. Kolejny typ to zarządzanie zadaniami, które pozwala śledzić realizację prostych zadań. I na koniec zarządzanie procesami. Tutaj JIRA daje możliwość zarządzania zadaniami, które się powtarzają. Jakie mogą być przykłady takich zadań? Na przykład zatrudnianie nowych pracowników lub akceptowanie zapotrzebowań.

Oprogramowanie, które ułatwia komunikację między zespołem

Oprogramowanie JIRA bardzo ułatwia komunikację członków zespołu. Można wystosować powiadomienia do współpracowników zadając pytania lub doprecyzowując jakieś niejasne informacje, które mają związek z wykonywanym zadaniem. Bardzo praktyczną funkcją, jest umożliwianie podglądania na jakim etapie wykonywane są zadania u pozostałych członków zespołu. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco. Oprogramowanie JIRA wysyła raporty z informacjami o wykonywaniu zadań przez zespół.
Podsumowując, JIRA jest idealnym rozwiązaniem dla zespołów, które cenią sobie wzajemną komunikację i współpracę.

Post Author: Zuza