Kupujemy laptop do biura – na co zwrócić uwagę?

Coraz częściej prezesi i osoby odpowiedzialne za organizację pracy w ogólnokrajowych lub międzynarodowych korporacjach rezygnują z wyposażenia swoich pomieszczeń biurowych w komputery stacjonarne. W ich miejsce każdy pracownik dostaje do swojej dyspozycji poręczny laptop. Te lekkie, przenośne urządzenia są bezawaryjne, solidnie wykonane i funkcjonalne. Oczywiście o ile postawimy na produkt wysokiej jakości, znanej i cenionej marki, dystrybuowany przez takie sklepy internetowe AGD i RTV jak www.sferis.pl. A zatem na co zwrócić uwagę inwestując w laptopy służbowe? Jaki model wybrać? Jedno jest pewne – duża moc przeliczeniowa i wydajna karta graficzna są tu zbędne.

Ergonomia przede wszystkim

Ergonomia, czyli wygoda użytkowania sprzętu biurowego (w tym przypadku laptopa) stanowi najważniejszą, a przy tym dość niejednoznaczną cechę komputera służbowego. A przecież w pracy spędzamy przynajmniej osiem godzin dziennie, z czego większość wpatrzeni w ekrany notebooka. Komputer nie może więc zmniejszać naszego komfortu pracy. Mówiąc, że urządzenie ma być ergonomiczne specjaliści ze sklepu Sferis mają na myśli to, że sprzęt zaprojektowany musi być w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Poza tym powinien dobrze komponować się z otoczeniem. Wobec tego, należy wybierać laptopa z klawiaturą, która odpowiada określonemu stylowi pracy oraz zawodowym wymaganiom. Księgowym z pewnością przyda się klawiatura z blokiem numerycznym, zaś dziennikarzowi bardziej odpowiadać będzie wersja z większymi i wygodniejszymi przyciskami do pisania tekstów.

Równie istotna funkcjonalność biurowa

Komfortową pracę na laptopie przede wszystkim gwarantuje wygodna klawiatura oraz touchpad. Poza tym, warto jednak zwrócić uwagę na rozmieszczenie portów, do których na co dzień podłączamy kable sieciowe, dodatkowe monitory, dyski zewnętrzne, pendrivy oraz urządzenia typu skaner czy drukarka. Rozmieszczenie gniazd nie może kolidować ze sposobem użytkowania mobilnego komputera. Najwygodniej, gdy gniazda LAN, VGA, HDMI znajdują się na tylnej krawędzi laptopa, zaś porty USB rozmieszczone są równomierne po obu bocznych stronach laptopa.

Post Author: admin