Mikser planetarny. Zadbaj o swój komfort w kuchni

Czy marzy ci się robot kuchenny, który co rano przygotuje świeży chleb, będzie kusił domowym makaronem, a na deser serwował apetyczne ciasta i ciasteczka? A w dodatku zmywałby naczynia i podawał śniadanie do lóżka? Nie wszystko jest niestety możliwe, ale istnieje rozwiązanie ułatwiające wykonywanie najbardziej uciążliwych czynności podczas pieczenia smakołyków. Ponadto pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. To mikser planetarny – elegancja i praktyczność w jednym.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po pierwsze mikser musi być solidny. Warto zatem wybrać model z metalową konstrukcją – będzie służył na lata, nic się w nim nie połamie, a jednocześnie będzie go łatwiej wyczyścić. Co prawda jego waga będzie znacznie większa niż modelu plastikowego, ale jakoś wykonania z pewnością będzie zauważalna i taki mikser po prostu będzie się lepiej prezentował. Jeśli chcemy myć elementy w zmywarce, to misa i końcówki powinne być wykonane ze stali nierdzewnej. Niezwykle ważna jest również moc miksera. Musimy rozważyć czy będzie on nam służył jedynie do ubijania jajek i mieszania ciast piaskowych (wtedy wystarczy mała moc), czy też będziemy w nim wyrabiać również ciasta drożdżowe (wówczas potrzebujemy większej mocy). I wreszcie wygląd, który jest równie istotny. Ponieważ mikser planetarny stoi zazwyczaj na blacie ma on swój udział w wyglądzie całej kuchni. Najlepiej zatem wybrać model klasyczny, by pasował do kuchni mimo zmieniającym się trendom. Mając takie informacje można zapoznać się z ofertą firmy Savpol, dostępnej na www.savpol.pl, i wybrać model idealny dla siebie.

Kiedy będzie przydatny?

Mikser planetarny idealnie nadaje się do wyrabiania kruchego ciasta, gdyż nie lubi ono ciepła rąk, a wyrabiane za pomocą maszyny nie ogrzewa się i jest dzięki temu bardziej kruche. W przypadku bezy ważne jest, by cukier jak najszybciej rozpuścił się w białkach – gdy przebijemy białka, zaczną się rozwarstwiać i stracą swoje właściwości, a w efekcie beza się nie uda. Mikser planetarny to sprzęt idealny do wyrabiania ciast drożdżowych i chlebowych – dzięki niemu takie wypieki staną się przyjemnością. A nasza rodzina z pewnością doceni smak cieplutkich bułeczek w sobotni poranek.

Post Author: admin