Okna w stylu glamour – jak je zaaranżować?

Urządzając swoje mieszkanie kierujemy się swoim gustem i potrzebami. Jednocześnie jednak śledzimy modę, sprawdzamy aktualne trendy i chociaż w niewielkiej (ale jednak) części podążamy za nimi. Wśród najróżniejszych aranżacji, styl glamour staje się coraz bardziej popularny we wnętrzach. Niektórzy twierdzą, że stał się on alternatywą dla tak modnego w ostatnim czasie wnętrza skandynawskiego.

Jaki jest styl glamour?

To styl, dla którego charakterystyczny jest połysk i luksus. Wnętrza aranżowane w tym stylu nierzadko wyglądają niczym pałace czy królewskie zamki. Wszystko za zasługą specjalnie dobranych dodatków i akcesoriów. Połyskliwe materiały, lustrzane ramy, aksamitne tapicerki na kanapach i fotelach, meble na wysoki połysk to tylko niektóre atrybuty stylu glamour. A jak wyglądają „królewskie” okna?

Okna w stylu glamour

Wiedząc czym charakteryzuje się styl glamour, odwiedzając stronę www.firany.com.pl, przeważająca większość klientów będzie szukać błyszczących firan i ciężkich aksamitnych zasłon. Ku zaskoczeniu – to błąd! Okna glamour wcale nie są tak luksusowe jak reszta pomieszczenia. Zamiast połysku, lśniących materiałów czy dekoracji w postaci koralików, frędzelków i cyrkonii uwagę zwracają ciekawe upięcia i eleganckie tkaniny, jakie oferuje np. salon firany.com.pl. Nie ma tu mowy o bogactwie i przepychu. Rzadkością są również firanki – charakterystyczne są raczej rolety i zasłony. Jeśli chcemy mieć okna w stylu glamour postawmy na fantazyjnie upiętą roletę, w stonowanym kolorze, która będzie pełniła rolę tła dla innych elementów. Jeśli chcemy natomiast za pomocą dekoracji okna nadać wnętrzu charakteru, to warto wykorzystać długą, czarną zasłonę z eleganckiego materiału.

Post Author: admin