Outsourcing – pozwól innym przyczynić się do sukcesu twojej firmy

Jesteś właścicielem dużego przedsiębiorstwa? Wszystko idzie zgodnie z planem, zatrudniasz coraz więcej ludzi i stale zdobywasz nowych klientów? Pragniesz skupić się na dalszym rozwoju, zamiast zawracać sobie głową konieczną papierologią? To odpowiedni moment by niektóre zadania powierzyć firmie z zewnątrz, gdyż jak mówił Henry Ford: „Jeżeli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to angielski skrót od „outside-resource-using”, co oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł. Polega to na przekazywaniu firmie zewnętrznej do realizacji poszczególnych zadań, funkcji, procesów i projektów. Od ciebie zależy czy zdecydujesz się na outsourcing pełny czy też selektywny. Pierwszy z nich polega na podpisaniu umowy z wybranym usługodawcą na kompleksową obsługę twojego przedsiębiorstwa. W drugim przypadku dokonujesz wyboru, które obszary objąć umową. Dzięki długoterminowemu zleceniu zewnętrznej firmie pełnienia głównych funkcji działów pomocniczych możesz skupić się na celach strategicznych i realizacji założonej misji. Najpopularniejszymi „outsourcowanymi” obszarami są: administracja funkcji kadrowych, szkolenia, administracja systemów informatycznych, finanse i rachunkowość, audyt zewnętrzny, podatki, zaopatrzenie, zarządzanie wydrukiem i dokumentami oraz obsługa klienta.

Jak wybrać zewnętrznego usługodawcę?

Decydując się na outsourcing, a więc współpracę z firmą z zewnątrz powinieneś bardzo starannie i dokładnie sprawdzić czy jest ona w stanie spełnić twoje oczekiwania i zapewnić działanie na najwyższym poziomie. Bezsprzecznie taki usługodawca powinien mieć doświadczenie w realizacji zadań, jakie planujesz mu powierzyć.
Wejdź na http://sidgroup.pl/ i sprawdź jakie są najlepsze rozwiązania IT dla Twojej firmy

Post Author: admin