Porady dietetyka – czy warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą?

W dzisiejszych czasach dieta odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. W dużej mierze przetworzona żywność, w której aż roi się od sztucznych składników niestety, odciska piętno nie tylko na naszym wyglądzie, ale co gorsza – zdrowiu. Dlatego niezależnie od tego, czy dotyka Cię problem nadwagi czy niedowagi, cierpisz z powodu różnego rodzaju nietolerancji pokarmowych, jesteś niezadowolony ze swojej sylwetki, czy może brak Ci sił do codziennych treningów lub po prostu chcesz zmienić złe nawyki warto skorzystać z porady fachowców. Kuźnia zdrowia to nie tylko catering dietetyczny, ale przede wszystkim profesjonalne konsultacje z wykwalifikowanym lekarzem.

Co to konsultacje dietetyczne?

Konsultacja dietetyczna czy też żywieniowa to nic innego jak wizyta u dietetyka, czyli specjalisty od spraw żywienia i suplementacji. Podczas długiej rozmowy przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu lekarz zapoznaje się z ogólnym stanem zdrowia klienta, jego trybem życia i nawykami żywieniowymi. Podczas spotkania dietetyk wykonuje także niezbędne pomiary – wagi, wzrostu, obwodu talii, bioder i brzucha oraz dokonuje analizy składu ciała, która to pozwala określić zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, szybkość przemiany materii i wiek metaboliczny ciała. Na koniec dopasowuje odpowiednią dietę.

Dla kogo konsultacje dietetyczne?

Jak podaje www.kuźnia-zdrowia.pl z konsultacji dietetycznych może skorzystać każdy, kto chce zmienić coś w swoim życiu, zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, poznać parametry ciała, przybrać na wadze lub ją zredukować, cieszyć się pięknym, młodym wyglądem. Co więcej, dietetycy pomagają przy problemach jelitowych, w schorzeniach związanych z gospodarką cukrową, chorobach nerek, w dolegliwościach wątrobowych, w chorobach autoimmunologicznych typu Hashimoto, Gravesa Basedowa oraz niedoczynności i nadczynności tarczycy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z porady specjalisty skorzystały również kobiety w ciąży i matki karmiące.

Post Author: admin