Poznaj architekturę miejsca

Jeśli chcemy poznać tradycyjną architekturę zlokalizowaną na Teneryfie nasze kroki powinny być skierowane do zielonej doliny Masca, która znajduje się na północnym – zachodzie wyspy. Tam właśnie będzie można znaleźć takie budynki. Droga, która prowadzi do wioski, gdzie taką architekturę będzie można znaleźć wybudowano dopiero w latach 60-tych, dlatego właśnie to miejsce mogło się zachować w takim samym stanie jak powstało.

Jak dotrzeć do tego miejsca?

Do tego miejsca dotrzeć można wąską, stromą drogą, która jest pełna serpentyn. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał się tam wybrać powinien oczywiście przygotować się na trudną trasę, pewna wprawa w prowadzeniu samochodów będzie tutaj bardzo ważna. Autobusy kursują tutaj wyłącznie kilka razy w ciągu dnia. Dotrzeć można do punktu widokowego Mirador de Cherfe. Tego miejsca będzie można udać się do parku krajobrazowego, dalej kilka kilometrów drogi doprowadzi nas do czarnej plaży, która ukryta jest między klifami. Wymaga ona jednak dobrej kondycji, zajmuje około 3 godziny w jedną stronę.

Dla miłośników gór

Okolica bez wątpienia została stworzona wprost dla miłośników gór. Znajdziemy na tym terenie bardzo wiele ciekawych ścieżek i szklaków, które mają różny stopień trudności. Dlatego każdy coś dla siebie znajdzie. W okolicy można wędrować po górskich ścieżkach i jednocześnie będzie również okazja do tego, by podziwiać okoliczne klify. Można także udać się na rejs z plaży Mosca do os Gigantes, w drodze będzie można oprócz klifów zobaczyć także skaczące delfiny.

Zarezerwuj noclegi na Teneryfie w apartamentach http://happyapartmentstenerife.com/pl/

Post Author: admin