Problem z żyłami. Czy bezoperacyjne leczenie żylaków to dobre wyjście?

Wiele kobiet ma dziś problem z żyłami. Są to uciążliwe dolegliwości, uczucie ciężkości w nogach i ogólnie w ciele. Nie można czuć się swobodnie, założyć krótkich spódniczek ani spodenek. Można w ten sposób nabawić się kompleksów. Niepotrzebnie, ponieważ istnieje bezoperacyjne leczenie żylaków, a ono za pomocą nieinwazyjnych metod pomoże pozbyć się tego problemu.

Bezoperacyjne leczenie żylaków – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Przy takim zabiegu nie trzeba pacjenta wprowadzać w stan narkozy, nawet miejscowej. Jest to całkiem bezpieczny sposób leczenia niedrożności żył. Bezoperacyjne leczenie żylaków jest dobrym sposobem na wyleczenie się z tej dolegliwości i jest świetną alternatywą dla innych zabiegów, które można zrobić tylko w szpitalu przez lekarzy specjalistów. Jednak każda operacja jest niebezpieczna i może zaistnieć ryzyko infekcji, a bezoperacyjne leczenie żylaków to innowacyjna metoda, która umożliwia całkowite wyleczenie dosłownie po kilku zabiegach.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Ważne, aby taką kurację zaplanować przed nastaniem fali gorąca, czyli zimą, bo wtedy nogi nie są napuchnięte, a gojenie się będzie przebiegało sprawniej. Najbardziej efektywne bezoperacyjne leczenie żylaków będzie zatem miało miejsce, jeśli wykona się je w miesiącach od października do marca, później ryzykuje się, że będzie już za gorąco.
A co z chodzeniem po zabiegach? Niektóre metody wymagają od pacjentów, by potem spędzili kilka tygodni na zwolnieniu lekarskim, ponieważ niewskazane jest długie siedzenie przy biurku w pracy. Wszystko zależy od rodzaju zawodu, jaki się wykonuje, ale należy pamiętać, że bezoperacyjne leczenie żylaków umożliwia wrócenie do pracy praktycznie następnego dnia. Nawet zaleca się, aby chodzić i nie odpoczywać, nogi muszą się przyzwyczaić a krążenie musi być aktywne, więc ruch jest jak najbardziej wskazany.

Co można robić, aby efekt leczenia utrzymał się jak najdłużej?

Można robić odpowiednie ćwiczenia stóp i łydek. Ważna jest też odpowiednia dieta. Nie bez znaczenia jest również obuwie w jakim chodzi kobieta, obcasy to jeden z głównych powodów, dla którego bezoperacyjne leczenie żylaków jest konieczne.

Post Author: Zuza