Jak stworzyć gabinet stomatologiczny przyjazny pacjentowi?

 

Wizyty stomatologiczne zazwyczaj nie są dla pacjentów przyjemne – wynika to ze zwykłego strachu przed bóle, ale również koniecznością długotrwałego leczenia. Współcześnie medycyna i stomatologa zmieniły się diametralnie, jednak strach przed leczeniem nadal pozostaje. Jak stworzyć gabinet przyjazny pacjentom, aby bez obaw przekraczali oni jego próg?

W poszukiwaniu odpowiedniego wyposażenia?

Podstawą w  gabinecie dentystycznym jest oczywiście profesjonalne wyposażenie. Najważniejszy jest fotel dentystyczny, najlepiej elektryczny, który zapewni komfort pracy lekarzowi, ale i wygodę pacjentowi. Bardzo istotne jest, aby wszystkie narzędzia były pod ręką – topowi producenci oferują dzisiaj nowoczesne fotele zintegrowane z punktem pracy.

Obecnie większość gabinetów stomatologicznych to w pełni skomputeryzowane pomieszczenia – widać to przede wszystkim w gabinetach prywatnych. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych programów komputerowych możliwe jest analizowanie w nawet trudno dostępnych miejsc, tworzenie obrazów 3D szczęki. Komputery i nowoczesne technologie okazały się niezwykle przydatne przede wszystkim w implantologii oraz ortodoncji. Korzystając z nowoczesnego sprzętu oferowanego przez sklepy takie jak sklep.rokodent.com możemy mieć pewność, że oferujemy naszym pacjentom to, co najlepsze.

Gabinety dentystyczne przyjazne małym pacjentom

W przypadku małych pacjentów lekarze powinni zadbać o wysoki poziom ochrony i troski. Mali pacjenci powinni być przyprowadzani na wizyty adaptacyjne, podczas których mogą poznać tajemnice pracy stomatologa. W czasie takiej wizyty warto posługiwać się tablicami z rysunkami, a na koniec wizyty przygotować dla dziecka niewielki prezent. Z pewnością takie wizyty pozwolą na oswojenie dziecka z gabinetem stomatologicznym.

Post Author: admin