Ubezpieczenie na zdrowie i życie w UK

Decydując się na emigrację powinniśmy zapewnić sobie przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo w miejscu docelowym. Szukając miejsca dla siebie w Wielkiej Brytanii możemy skorzystać z licznych wskazówek w sieci. Obecnie bardzo popularne są blogi, na których osoby żyjące poza granicami Polski dzielą się swoimi doświadczeniami. Od czego zacząć nowe życie?

Ubezpieczenie zdrowotne i na życie

Jedną z podstawowych i najważniejszych spraw dla emigranta jest zainteresowanie się ubezpieczeniem. Jest ono niezbędne zarówno dla osób aktywnych zawodowo, jak i niepracujących. W przypadku Wielkiej Brytanii ubezpieczenie jest najczęściej prywatne, a my sami możemy wybrać opcję, która najbardziej mam odpowiada. Konkretne ubezpieczenia mogą zawierać wyłącznie podstawowe pakiety lekarskie, ale i bardziej rozbudowaną ofertę. Im więcej opcji, tym droższy pakiet.

Co w przypadku wypadku?

Posiadając ubezpieczenie zdrowotne możemy ubiegać się o odszkodowanie od naszego ubezpieczyciela. Najprostszym sposobem będzie dostarczenie do niego wypisu ze szpitala, kopii przyjęcia na izbie przyjęć, wpisu do księgi wypadków w pracy czy też uzyskanie kopii raportu policyjnego. W dociekaniu swoich praw możemy wynająć firmę, która będzie negocjować z ubezpieczycielem w naszym imieniu.

Dostałeś zaniżone odszkodowanie za wypadek w Anglii? Zajrzyj na stronę http://wypadkianglia.co.uk

Post Author: admin