Wakacje w USA

Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej fascynujących krajów na świecie. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów, podziwiając wspaniałe budowle, piękne krajobrazy i najsłynniejsze miejsca na świecie. Ilość atrakcji, jaka na nas czeka, jest tak ogromna, że nie sposób zwiedzić wszystko naraz. Warto zatem zrobić zestawienie najważniejszych miejsc, które nie mogą umknąć naszej uwadze.

Wakacje w USA możemy rozpocząć od zwiedzenia Wielkiego Kanionu Colorado w stanie Arizona. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych na świecie. Kanion ma długość ponad 400 kilometrów i głębokość na ponad 1800 metrów, co stanowi nie lada wyzwanie dla wielu turystów. Możemy wziąć udział w wycieczce po rzece Colorado, gdzie płynąc pontonem, możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Nasze wakacje w USA z pewnością będą niezapomniane po odwiedzeniu San Francisco – wyjątkowej metropolii, która żyje własnym życiem. Koniecznie wybierzmy się na spacer na jeden z najpopularniejszych mostów na świecie – Golden Gate, na wyspę Alcatraz, a także podziwiajmy charakterystyczne i niezwykle strome ulice San Francisco.

Marzeniem niejednego turysty jest przejażdżka jedną z najbardziej znanych ulic świata – Route 66, która znajduje się w stanie Arizona. Trzeba przyznać, że panuje tu klimat starej Ameryki – przydrożne knajpy z szafami grającymi i wizerunkami gwiazd lat 70-tych, stare klasyki przy drogach, miasta duchów, czy ludzie dziko zamieszkujący tutejsze okolice z dala od cywilizacji. W Kalifornii z kolei znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych na świecie – park Sekwoi, gdzie ogromne drzewa-giganty robią na nas piorunujące wrażenie. Najwyższym okazem jest drzewo General Sherman Tree, które ma wysokość 83 metry, a jego wiek szacuje się na około 2500 lat.

Będąc w Kalifornii, koniecznie musimy odwiedzić Los Angeles, zwane „miastem aniołów”. Jest to światowa stolica rozrywki, gdzie znajduje się znane na całym świecie Hollywood. Wiele turystów przybywa tu w nadziei spotkania wielu sław, każdy może spełnić tutaj też swój własny „american dream”. To także miasto najekskluzywniejszej dzielnicy świata – Beverly Hills.

Post Author: admin