Walory niezastąpionej kawy

Podawana w małych filiżankach, dużych kubkach, wysokich szklankach czy porcelanowych miseczkach zawsze smakuje wyśmienicie. Bogactwo rodzajów – od espresso i romano, poprzez latte i frappe, aż po kawę po turecku czy irlandzku sprawia, że każdy znajdzie smak odpowiedni dla siebie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez tego gorącego napoju. Filiżanka małej czarnej lub kubek wypełniony kawą z mlekiem to niejednokrotnie gwarancja udanego dnia. Kawa towarzyszy nam w domu, w pracy czy podczas spotkań z przyjaciółmi. Jest świadkiem zabawnych historii i głębokich zwierzeń. Nie musimy jednak wybierać się do kawiarni, by zaznać przyjemności wypicia tego wyśmienitego naparu. Ziarna dostępne na www.sklep.savpol.pl sprawią, że kawa zaparzona w domu będzie znakomita!

Jak dokonać wyboru?

Przy wyborze mieszanki warto uwzględnić, w jaki sposób będzie ona zaparzana. To czy wybierzemy ekspres ciśnieniowy, przelewowy czy kawiarkę ma ogromne znaczenie. Warto również zastanowić się czego oczekujemy od kawy, jakiego pragniemy aromatu i nuty smakowej. Przede wszystkim należy kierować się własnymi potrzebami i gustem. Można również pokusić się o smaczne dodatki, dostępne na Sklep Savpol, jak na przykład białe, ciemne czy mleczne czekolady.

Skąd ten znakomity smak?

To, czy kawa będzie mocna, gorzka, słodka czy kwaśna zależy od wielu zmiennych. Znaczenie ma nie tylko odmiana kawy i kraj jej pochodzenia. Ważna jest również gleba, na której rośnie, klimat, w jakim się rozwija oraz stopień dojrzałości owocu w momencie zbioru. Istotny jest również sposób przyrządzania, a więc temperatura wody czy czas parzenia. Warto ponadto pamiętać, że nawet najlepszej jakości mieszanka podlega procesowi starzenia się i traci swoje walory smakowe.

Post Author: admin