Czy warto kupić głośniki bezprzewodowe

Głośniki bezprzewodowe to specyficzny rodzaj urządzeń. Dla jednym okażą się one niesamowicie przydatne, dla innych – rozczarowujące. Problem z tego rodzaju głośnikami polega na tym, że technologia jeszcze nie znalazła rozwiązania, dzięki którym dźwięk przesyłany metodą bezprzewodową – czy to BlueTooth, czy przy pomocy fal radiowych – byłby równie zadowalający, jak ten wypływający z głośników grających w sposób tradycyjny.

Kto nie będzie zadowolony z głośników bezprzewodowych?

Kto więc nie będzie zadowolony z głośników? Przede wszystkim melomani domatorzy. Jeżeli najczęściej słuchamy muzyki w domowym zaciszu i lubimy się nią delektować, głośniki bezprzewodowe prawdopodobnie okażą się dla nas niewystarczające. Niestety, niezależnie od jakości i ceny głośników bezprzewodowych, emitowany przez nie dźwięk w tym momencie nie dorównuje tym, jaki dają zwykłe głośniki. Fakt, że różnice te są już niewielkie i coraz więcej głośników typu BlueTooth emituje dźwięk, którego parametry są więcej niż zadowalające. Z drugiej jednak strony za doskonałą, bezprzewodową jakość dźwięku musimy słono zapłacić. Dlatego, jeżeli nie planujemy częstych wyjazdów pod namiot czy grilli na słabo zelektryfikowanej działce, lepiej zainwestować te same pieniądze w dobrej jakości głośnik tradycyjny.

Kto pokocha głośniki bezprzewodowe?

No dobrze, kto zatem pokocha głośniki bezprzewodowe? Ta technologia to prawdziwe wybawienie dla zapalonych podróżników, poszukiwaczy przygód, którzy lubią, kiedy w tle gra im epicka muzyka oraz fanów sportów na świeżym powietrzu, dla których dobry bit często jest dużą pomocą podczas wykonywania ulubionych ćwiczeń. Bogaty wybór głośników posiada na przykład Philips – http://www.philips.pl/c-m-so/domowy-sprzet-audio/glosniki-airplay-i-bluetooth/wszystkie . Jak wspomniano w poprzednim akapicie, głośniki bezprzewodowe doskonale sprawdzą się również pod namiotem czy w trakcie grilla lub ogniska ze znajomymi, który odbywa się w trochę mniej cywilizowanych warunkach. Zanim jednak entuzjastycznie pobiegniemy do sklepu, warto dokładnie przemyśleć nasze wymogi względem głośników oraz dostosować ich wybór do naszych potrzeb!

Jeżeli poszukujemy „głośników podróżnych” warto wybrać model, który możemy ładować przy zwykłym gniazdku. Jeżeli chcemy kupić „głośnik treningowy” – lepiej zdecydować się na model o dużej sile dźwięku. Dzięki temu z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu i w pełni docenimy inne możliwości, jakie dają głośniki bezprzewodowe!

Więcej informacji o głośnikach znajduje się na stronie www.philips.pl

Post Author: admin