Wycieraczka – jaką wybrać, by była najlepsza?

Wbrew pozorom wybór dobrej wycieraczki wcale nie jest taki łatwy. Praktyczna wycieraczka zewnętrzna, z uwagi na jej lokalizację, musi przejąć na siebie największą ilość piachu, błota, ziemi i śniegu z naszego obuwia, gdyż wystawiona jest na „pierwszy front” w zderzeniu z użytkownikiem. W szerokiej ofercie trudno czasami podjąć słuszną decyzję. Może się wydawać, że nie ma znaczenia jaką wycieraczkę wybierzemy, jednak dobrze dobrana nie tylko pozwala utrzymać porządek w domu i na korytarzu, ale także może z powodzeniem stać się wizytówką, która już od progu będzie współtworzyła niepowtarzalną atmosferę.

Materiał

Podstawowym kryterium wyboru wycieraczek domowych często jest materiał, z którego się je wykonuje. W tym zakresie wyróżniamy wycieraczki kokosowe, gumowe i z tworzyw sztucznych. Te pierwsze mają gruby splot, a szorstkie włókna ułatwiają zbieranie nawet drobnych zanieczyszczeń. Mają dużą zdolność wchłaniania, więc łatwo utrzymują czystość. Niestety dość szybko się zużywają. Dostępne są modele pełne i ażurowe, a włókna można dowolnie barwić, dlatego też wycieraczka kokosowa z nadrukiem pozwala od progu przywitać gości. Wycieraczki gumowe są trwałe, dokładne i bardzo odporne na wilgoć. Wystarczy je wytrzepać lub zamieść, aby usunąć wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia. Modele z igiełkami sprawdzą się przy usuwaniu z obuwia drobnych pyłów, a te z korytkiem zbiorą wodę z błota pośniegowego Z kolei wycieraczki z tworzy sztucznych mają tę zaletę, że są odporne na wilgoć i są łatwe do utrzymania w czystości.

Wymiary

Jak potwierdzają pracownicy http://carpetforyou.pl kwestia dobrania odpowiedniego wymiaru wycieraczki ma kluczowe znaczenie. Standardowe małe wycieraczki dostępne w sklepach mają wymiary 40×60 cm. To niewiele, ale w niektórych czystych blokach wystarczą. Można też użyć wycieraczki, która lepiej wypełni przestrzeń przed drzwiami wyjściowymi – kokosowa 90×60 lub gumowa 120×80. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni. Wycieraczki z tworzyw sztucznych i maty kokosowe można kupować na wymiar.

Post Author: admin