Zabawa z kotem – jakie zabawki wybrać?

Kiedy mamy w domu zwierzaka nie możemy zapominać, że zabawa z nim to bardzo ważny element dnia. To nie tylko forma urozmaicenia ich czasu, ale też zajęcie bardzo rozwijające. Wiele problemów z kocim zachowaniem wynika z nudy i powodowanego nią stresu. Zabawa z kotem często pozwala je rozwiązać. Sklepy posiadają szeroki asortyment zabawek dla mruczków, co widoczne jest odwiedzając chociażby stronę https://panaqua.eu. Wybierając zabawki musimy pamiętać, że zabawa nimi będzie służyła m. in. do zaspokajania instynktu polowania, a zatem musza być one wykonane z materiałów wytrzymałych i nieszkodliwych.

Po co kupować kotom zabawki?

Zabawa jest dla kotów bardzo ważnym elementem zachowania dobrej kondycji psychofizycznej. Jeśli nie kupujemy im zabawek popełniamy bardzo duży błąd, który może prowadzić do wielu kłopotów. Jednym z nich jest nuda, która może powodować takie zachowania niepożądane, jak na przykład niszczenie mebli i przedmiotów w naszym domu. Nuda prowadzi też do obżarstwa, a to powoduje, że nasz kot staje się otyły i podatny na związane z tą otyłością problemy zdrowotne. Nie jest bowiem prawdą, że kot jest samotnikiem, który nie potrzebują towarzystwa i może siedzieć sam w domu po kilkanaście godzin dziennie.

Bogata oferta sklepów zoologicznych

Sklepy takie jak Panaqua posiadają szeroki asortyment zabawek dla kotów, dając swoim klientom możliwość dużego wyboru. Jedną z najczęściej wybieranych zabawek są różnego rodzaju myszki. Dostępne w wielu kolorach i wielkościach. Wykonane z pluszu, materiału, futerka czy sznurka. Bardzo popularne są również piłeczki – małe i lekkie idealnie nadają się do kocich figli. Koty lubią też zabawki z szeleszczącego materiału lub te o zapachu kocimiętki. Chętnie również skuszą się na zabawę czymś, co wewnątrz posiada drobne elementy, jak np. kuleczki zamknięte w walcu. Właściciele mruczków decydują się dość często na szeleszczące tunele i lasery.

Post Author: admin