Zarząd wspólnoty czy biuro nieruchomości? Co wybrać?

Wspólnoty mieszkaniowe najczęściej powierzają podmiotom zewnętrznym zadania związanie z zarządzaniem nieruchomością. Właściciele mieszkań nie mają odpowiedniej wiedzy i czasu by odpowiednio administrować budynkiem mieszkalnym. Są jednak i takie wspólnoty, które jednak mierzą się z tymi problemami na własną rękę. Które rozwiązanie jest lepsze?

Biuro nieruchomości mieszkaniowych

Wbrew pozorom, wspólnota, która powierza obowiązki administracyjne firmie zewnętrznej, nie traci tym samym wszystkich praw. Mieszkańcy nadal mają możliwość kontroli i wglądu w dokumenty zarządu, mogą weryfikować rachunki umowy. Natomiast pracownicy zatrudnieni w biurze nieruchomości są wykwalifikowanymi specjalistami w swoim fachu. Ich doświadczenie w branży jest bezcenne. Potrafią też skutecznie negocjować koszta różnych usług jakie musi zlecić wspólnota mieszkaniowa.

Wspólnota mieszkaniowa jako administrator

Jednak nie wszystkie wspólnoty decydują się na wyżej opisany model zarządzania. Część z nich próbuje zmagać się z administrowaniem budynku na własną rękę. Takie rozwiązanie również ma pewne zalety. Mieszkańcy budynku są na miejscu, więc Szyszko mogą reagować na potrzeby wspólnoty. Mogą na bieżąco pilnować kosztów i dokonywać rozliczeń. Jednak wymaga to sporej pracy i nakładu czasu. Właściciele lokali muszą nabyć szeroką wiedzę z prawa, księgowości, zarządzania czy też windykacji. A przecież tymi sprawami mogą zajmować się tylko po godzinach.

Jesteś zainteresowany usługą zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi? Wejdź na http://status.pl i zapoznaj się z ofertą firmy Status

Post Author: admin